Eğitim Yönetimi ve Denetimi Nasıl Çalışır?

Eğitim Yönetimi ve Denetimi (EMAS), ebeveynin çocuklarının eğitimine katılımını teşvik etmek için kullanılan bir sistemdir. Arkasındaki ilkeler nispeten basittir; on sekiz yaşına geldiğinde ebeveynlerin sisteme kaydolmasına izin vererek ebeveyn katılımını teşvik etmelidirler.

Bir okul seçerken, ebeveynlere sistemin tanıdıkları yönlerini tutmaları ve bu yönleri çocukları için okul seçimlerinin bir parçası olarak benimsemeleri tavsiye edilir. Birçok okul bu prensibe dayanarak EMAS olarak adlandırılanları sunmaktadır.

Eğitim Yönetimi Nasıl Çalışır

Eğitim Yönetimi ve Denetimi, çalıştığı kanıtlanmış tek sistemdir. Ve sistemin yazarı, sistemin çalışmaya devam edeceğine inanıyor, çünkü sistemi kullanan okullarda çok yüksek bir başarı oranı var.

Sadeliği nedeniyle, eğitim yönetimi ve denetimi, benimsenmesi kolay olmaktan bir miktar ün kazanmıştır. Bununla birlikte, eğitim yönetimi ve denetimi sistemi hakkında birçok tartışma ve yanlış anlama vardır.

Bazı insanlar bunun internetten geliştirildiğini iddia ediyor. Sistemi sunan okulların sadece interneti bir eğitim aracı olarak kullandığını ve aslında öğretilmesi veya öğrenilmesi gereken bir sistem geliştirmediğini, sadece interneti kullanmanıza izin verdiğini iddia ediyorlar. Argümanın, sistemin tüm temel bölümlerinin orada olduğu gerçeğine dayandığı iddia edildi, ancak öğrenme yönü olmadan, sadece internete erişmenin bir yolu.

Birçok insanın eğitim yönetimi ve denetiminin internete dayandığını iddia ettiği doğrudur. Bununla birlikte, bunu iddia edenler temelde şunu söylüyorlar: çünkü interneti kullanan bir sistem geliştirdiler ve daha fazlası değil; bu nedenle, sistemden yararlanmak için gerçekten öğretilen veya öğrenilen herhangi bir şeye sahip olmaları gerekmiyordu.

Daha önce belirtildiği gibi, sistemin kendisi öğreniciye, eğitim kaynağına bağımlılık hissi yaratmadan interneti bir eğitim kaynağı olarak nasıl kullanacağını öğretir. EMAS’ın bu kadar başarılı olmasının nedeni, sistemin internete bağımlı olmamasıdır.

Eğitim yönetimi ve denetimi sunan sistem, öğrenciye bir şey öğrenmek zorunda kalmadan eğitim kaynağı olarak kullanabilecekleri bir bilgi tabanı sağlar. Bu kadar başarılı kılan da budur; interneti bir eğitim kaynağı yerine bir eğitim kazanmanın bir yolu olarak kullanması.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir