İkinci El veya Spot mağazalarında Satış ve Pazarlama Eğitimi

İkinci El veya Spot mağazalarında Satış ve Pazarlama Eğitimi

Satış eğitimi için küresel pazar yaklaşık 4.6 milyar dolar. Ancak çoğu satış eğitimi kalıcı sonuçlar veremez. Çünkü çoğu şirket satış eğitimini doğru tanımlamıyor ve ona yaklaşmıyor. Etkili satış eğitimi vermek için satış eğitiminin ne olduğunu yeniden tanımlamanız gerekir. Sıfır eşya satımında ki bu rakam İkinci El Eşya Alım Satımında pek geçerli olmasa da satış sonuçlarını artırmak ve bu değişikliği bir değişiklik yönetimi girişimi olarak desteklemek için satıcılarınızın davranışlarını değiştirmeye odaklanmanız gerekir.

Satış eğitimi, 1 veya 2 günlük bir eğitim programında belirli becerilerin geliştirilmesi ile ilgilidir. Satıcılar spot eşya eğitimine katılacak, yeni satış becerileri öğrenecek ve daha sonra bu becerileri işlerine derhal uygulamaları beklenir. Bilgileri eğitimden saklamak ve ne zaman ve nerede uygulayacağını bilmek satıcıya kalmıştır.

Takviye edilmemişse, öğrenmenin sadece %77’sinin sadece 6 günde unutulduğunu düşündüğünüzde, çoğu eğitimin uzun vadede istenen sonuçları vermemesi şaşırtıcı değildir. Bu bilgi ve birkaç satış eğitimi başarısızlığından kaynaklanan sebepler ile şirketler, satış eğitimini takviye ile iyileştirmeye başladılar. Karma öğrenme artık bir endüstri kelimesi oldu. Eğitim artık 1 veya 2 günlük bir eğitim programı hakkında değil değerlendirme, e-Öğrenim, sanal eğitmen liderliğindeki eğitim e-posta ve oyunlaştırmayı içeriyor. Ayrıca İkinci El Eşya Satan Yerler kendinize çalışma mağazaları bulabilirsiniz.

Karma öğrenme doğru yönde atılmış bir adım olmakla birlikte, özellikle satıcıların eğitimin kendisini hatırlamasına yardımcı olmakla birlikte, çoğu zaman davranışsal değişimi yönlendirecek kadar ileri gitmez.

En etkili satış eğitimi gerçek davranış değişikliğine odaklanır. Becerilerin öğrenilmesi, özümlenmesi ve işte uygulanması gerekir.

En Etkili Satış Eğitimi

En etkili satış eğitimi, son on yılın tüm olumlu öğrenme ilerlemelerini dikkate alır ve ekler:

Dönüşümsel Deneyim: Gerçek davranış değişikliğinin gerçekleşmesi için, satıcıların dönüşümsel bir deneyimden geçmesi gerekir. Uzun vadeli davranış değişikliğini etkilemek için uygulanması gereken psikolojik ilkeler vardır. Bu, yetişkinlerin nasıl öğrendiğini ve insanların nasıl çalıştığını (ve birlikte çalıştığını) anlamayı içerir.

Koçluk: Birinci basamak satış müdürlerinin koçluğu ve desteği, davranış değişikliğini artırmak için kritik öneme sahiptir. Yeni beceriler uygularken, satıcıların tam olarak ne yapmaları gerektiğini bilmeleri, rahatlık bölgelerinde olmadıkları zaman desteğe sahip olmaları, davranışlarını kalibre etmek için geri bildirime ihtiyaçları olması ve harekete geçmeleri ve üretken olmalarından sorumlu tutulmaları gerekir.

Liderlik Desteği: Sadece istenen satış becerilerini geliştirmek yeterli değildir. Ayrıca en iyi satış performansını ve satış başarısını ön planda tutan liderliği destekleyen bir çalışma kültürüne de ihtiyacınız vardır.

Motivasyon: Motivasyon olmadan, satıcıların davranışlarını değiştiremezsiniz. Araştırma çalışmalarımızdan birinde, Değer Yaratan Satış Organizasyonlarının Geri kalanından çok daha motive olmuş satıcıları olduğunu gördük. Satıcılar müşterileri için gerçek bir fark yarattıklarına inandıklarında, satmak için daha motive olurlar.

Değer: Satıcılar değer yarattıklarında ve alıcılar için değerli olduklarında kazanırlar. Tüm satış eğitimleri, alıcılarınıza getirebileceğiniz değere bağlanmalıdır. En başarılı satış ve satış eğitimi için ve en yüksek performansı elde etmek ve sürdürmek için, ana odak noktası olmak için değere ihtiyacınız vardır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir